Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Deneme Erişimli Veritabanları

16/07/2014 18:05:36 - 03/04/2018 18:05:36 - 4944 Okunma

 

 

 

APA PsycARTICLES (tam metin dergiler)

American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır.

Kapsam : 1894’den günümüze, 194,000’den fazla tam metin makale,  Çoğunluğu 1. Cildin 1. Sayısına kadar uzanan 110’un üzerinde dergiyi kapsamaktadır.İçerik haftalık olarak güncellenmektedir. PsycARTICLES içinde yer alan tüm içerik PsycINFO da indekslenmektedir.

İçerik Listesi

Tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=MZjHHd6p6VE&index=3&list=PLZhiJFnGuh4wpEbG_6rDSkWlyDhPsb5Si

PsycTHERAPY (Psikoterapi videolari)  

Uzman doktorların; hastalar, çiftler & aileleri ile yaptıkları 450'ye yakın tedavi gösterimi videosu, 250’nin üzerinde psikoterapi konusu, 100’ün üzerinde farklı yaklaşım (örnek : Duygu odaklı terapi, kognitif davranışsal terapi, Psikodinamik Terapi …), 130’a yakın tanınmış terapist

Detay Bilgiler

Tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=NblXzLSXdwA&list=PLZhiJFnGuh4zJl7_d0P_crnAI5RWTs_tu&index=1

PsycBOOKS hakkında (tam metin ekitaplar)

Kapsam :  4350 ‘nin üzerinde tam metin akademik & klasik kitap, Freud, James ve Adler gibi yazarlarıda içeren klasik kitap serilerini ve “APA Handbooks in Psychology” referans kitap serilerini ve “APA/Oxford University Press  Encyclopedia of Psychology” de kapsamaktadır.

İçerik Listesi

Detay Bilgiler

Detay bilgiler: http://www.geminiltd.com.tr/psycbooks-371.html

Tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=TnrOFDgTRo8&index=1&list=PLZhiJFnGuh4wNOs9u_8lJ7bHCmMsIwaiH

PsycINFO

İçerik listesi ve detay bilgiler ekte yeralmaktadir.

1800’lerden günümüze 4 milyondan fazla bulgu kaydı içermektedir. Psikoloji ve davranış bilimleri alanlarında en önde gelen araştırma kaynaklarındandır.

İçerik Listesi

Detay Bilgiler

Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.


 

dMags, 2003 yılından bugüne web ve mobil uygulamalar aracılığıyla hizmet veren dijital dergi platformudur. dMags kurumsal erişim modeli tüm kullanıcıların, tüm yayınları sınırsız sayıda ve sınırsız süreyle erişmeleri modeli üzerinden sunulmaktadır.

Yayın Listesi

Erişim adresi: https://dmags.net/ 

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 19 Mart 2018

Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.


 

Turcademy - Türkiye Akademik Yayınlar Platformu 
Turcademy, ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla Informascope firması öncülüğünde hayata geçmiştir. Tasarımı ve teknik altyapı çalışmaları yerli mühendisler tarafından geliştirilerek tamamlanan Turcademy platformunun dermesini kütüphaneler tarafından en çok tercih edilen Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi Yayıncılık ve Seçkin Yayıncılık gibi değerli yayınevlerinin akademik kaynakları oluşturmaktadır.
 Erişim Adresi: www.turcademy.com
 Deneme Erişimi Bitiş Tarihi:  10 Şubat 2018
 Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

 

Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır.
Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.
Konular: 
İslam Fıkıh: mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.
İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar
Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu:
a. İnanç  b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e. Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü ve İslam tarihi.
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 28 Şubat 2018
Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

 

"Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi" Veritabanının yeni versiyonu olan "e-Sınav" veritabanı üniversitemizin deneme erişimine açılmış olup, 31 Aralık 2017 tarihine kadar sınırsız erişim sağlanabilir. Veritabanından faydalanmak için https://esinav.tumeraltas.com.tr adresine üniverisitemizin IP adreslerinin tanımlı olduğu ağ bilgisayarlarından veya mobil cihazlarından kayıt yapılması yeterlidir. 
 
Deneme erişimi bitiminde, veritabanımıza "Açık Erişim" modunda 3305 içeriğe erişime devam edilebilecektir. 

e-Sınav veritabanı hakkında

Erişim adresi:  https://esinav.tumeraltas.com.tr

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2017

Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.


 

HeinOnline Academic Core Veritabanı:

Hein’in birincil araştırma kaynağı olan HeinOnline, hukuk, hukuk tarihi ve ilişkili alanlarda 100 milyondan fazla sayfayı online, tümüyle aranabilir ve görsel tabanlı formatta sunar. HeinOnline, içerdiği 2,000’den fazla süreli yayını en geniş kapsamları ile sağlayarak hukuk tarihi alanındaki kaynak boşluğunu doldurur. HeinOnline, büyük bir hukuk dergisi koleksiyonuna ek olarak, Congressional Record Bound ciltlerinin tamamını, U.S. Reports’un 1754’e kadar uzanan içeriğinin tamamını, 1700’lerin başlarına kadar uzanan ünlü davaları, 16. Yüzyıl ile 20. yüzyıl arasındaki hukuk klasiklerini, the United Nations and League of Nations Treaty Series’i, kapsamı 1936’ya kadar uzanacak şekilde the Federal Register’ı, 1938’den itibaren CFR’yi ve çok daha fazlasını erişilebilir hale getirir.

HeinOnline, basılı dökümanlardaki sayfaları orijinal görünümünde PDF formatında sunar. Bu da şu anlama gelmektedir: tüm tablolar, grafikler, resimler, el ile yazılmış notlar, fotoğraflar ve dipnotlar ait oldukları yerde yani orijinal  dökümandaki yerlerinde durmaktadırlar. Görsel tabanlı PDF içeriği dışında HeinOnline’ı eşsiz yapan bir başka özellik de tarihi değeri ve başlıklara ilk yayınlanma tarihinden itibaren eriştirebilmesidir.

175’in üzerindeki ülkenin 3,200’den farklı konumunda kullanılan HeinOnline, dünyanın en büyük görsel tabanlı hukuk araştırma koleksiyonudur ve hukuk tarihine dair 9 yüzyıllık içerik barındırır. HeinOnline, hukuk alanındaki süreli yayınlar için dünyanın en büyük distribütörü olan ve 90’a yıla yakın bir süredir kütüphane dünyasına hizmet eden William S. Hein & Co. Inc. kuruluşunun bir ürünüdür.

Erişim adresi: http://heinonline.org/HOL/Welcome

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 11 Aralık 2017

Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.


MathSciNet veritabanı, Matematik ve matematiğin uygulama alanları olan mühendislik, fizik, bilgisayar vb. konularda tüm dünyada yayınlanan makale eleştirilerine ait bibliyografik bilgileri içermektedir. 

Erişim Adresi: http://www.ams.org/mathscinet/

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 30 Kasım 2017

Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.


JSTOR (Mathematics & Statistics):

M&S İçerik Listesi için tıklayınız.

Erişim adresi: http://www.jstor.org/

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 24 Kasım 2017

Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.


Erişim adresi: www.HukukTurk.com

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 30 Kasım 2017

Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.


IET, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır.

IET, 150'den fazla ülkede 167.000'in üzerinde üyesi bulunan Avrupa'nın en büyük profesyonel mühendisler grubudur. Global mühendislik topluluğuna ilham veren, bilgilendiren, etkileyen ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için teknoloji yeniliğini destekleyerek daha iyi bir mühendislik dünyası yaratmak için çalışmaktadır. Araştırma topluluğu için geniş kapsamlı yayıncılık programı, her biri IET Dijital Kütüphanesi'nde bulunan her yıl yaklaşık 50 yeni başlıktan oluşan 500'den fazla e-kitap, mektup ve açık erişim dergileri içermektedir. Dünyanın en büyük mühendislik ve teknoloji video içeriği çevrimiçi arşivi olan IET.tv'nin mühendislik ve fizik disiplinleri ve üreticileri için saygın bir A&I veritabanı olan Inspec'in dünyaca ünlü yayıncısıdır.

 • IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi): IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik belge ve 500'den fazla kitaptan oluşmaktadır. Dergiler, konferans prosedürleri ve 500’den fazla kitap içermektedir. İçerik konuları; fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, enerji mühendisliği, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotik …

Erişim Linki: http://digital-library.theiet.org     

 • INSPEC: IET'in bilimsel uzmanları tarafından indekslenen 17 milyondan fazla kayıt içeren dünyanın en güvenilir fizik ve mühendislik araştırması kaynağıdır.

Erişim Linki: https://inspecdirect-service.theiet.org

 • IET.tv: Teknik konferanslar, belgeseller ve topikal tartışmalar da dahil olmak üzere 9.000'den fazla temel mühendislik ve teknoloji konulu videoya erişim.

10 teknoloji kanalında çeşitli etkinlikler, konferanslar, röportajlar, ürün tanıtımları, seminerler gösterime sunulmaktadır.

Erişim Linki: https://tv.theiet.org/

IET eKitap Lİstesi için tıklayınız.

IET.tv İçerik Listesi için tıklayınız.

IET Inspect Dergi Listesi için tıklayınız.

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 31 Aralık 2017

Veritabanı ile ilgili görüş ve önerilerinizi kddb@klu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.


 

World eBook Library akademik araştırmalara yardımcı elektronik kitap ve elektronik belgelerin sunulduğu dünyanın en büyük elektronik kütüphanelerinden biridir. 4,000.000’den fazla akademik belgeye tam metin erişim sağlar.

 • PDF formatında sınırsız kullanım ve indirme imkanı
 • Her dilde ve her konu başlığında binlerce kitap
 • Eşsiz bir birincil kaynak ve nadir eser koleksiyonu
 • Dünyanın en büyük elektronik kütüphanesi

İçerik (4.000.000 ‘den fazla doküman!)

 • 1000 yılı kapsayan bir koleksiyon
 • 200+ dilde kitap ve doküman içerir
 • 16 milyon Ansiklopedi makalesi
 • 4,186,162 başlık
  • 3.000.000+ ekitap (pdf)
  • 510.252 çeşitli dokümanlar (pdf)
  • 145.503 dergi (pdf)
  • 11.158 gazete (pdf)
  • 5791 sesli kitap (mp4)
  • 5318 eğitim videosu
  • 15,126 ciltlenmemiş nota

Erişim Adresi: http://community.ebooklibrary.org/?AffiliateKey=WEL-KirUniKirkla

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 10 Kasım 2017


 

E-Marefa Nedir?

E-Marefa Arap dünyasının en prestijli akademik yayıncıları tarafından hakemli dergilerde yayınlanan tam metin makalelere, istatistiklere, tezlere erişim imkanı sunmaktadır. Marefa, Ürdün’de “World Company for Digital Content” tarafından yönetilen bir Arap elektronik veritabanıdır. Bu şirket Arap dijital içeriği ve bilgi sağlamada uzmanlaşmıştır.

İçeriğinde genel olarak 19 Arap ülkesindeki 300 kuruluştan yaklaşık 1900+ akademik ve istatistiki tam metin dergi, 400.000 + tam metin makale ve rapor bulunmaktadır. 

 • 1.900+ Akademik ve İstatistiki Dergi
 • 400.000+ makale ve istatistik raporları (tam metin)
 • 24.000+  yüksek lisans ve doktora tezi (tam metin)
 • 11.000+ Kitap İncelemesi ve e-Kitap

E-Marefa Hizmetleri

 • Akademik ve istatistiki dergiler
 • Arap Yüksek Lisans ve Doktora Tezleri
 • Kitap İncelemeleri ve e-Kitaplar
 • Araştırma Özetleri
 • Arapça İncelemeler
 • Konferans Makaleleri

E-Marefa aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Çeşitli ve Kapsamlı:  Farklı disiplinleri ve bilimsel farklılıkları kapsarken, her veritabanı kendi kapsamındadır.
 • Bibliyografik Veriler için MARC 21 Formatı: Arap Dünyasında ve dünya genelinde bilgisayar sistemleri arasında otomatik olarak okunan ve kullanılan MARC 21 Formatını kullanmaktadır.
 • Telif hakkı ve fikri mülkiyet: 19 Arap ülkesindeki yaklaşık 300 kuruluşla anlaşmalar imzalanarak, bilgi kaynakları E-Marefa veritabanına dahil etmiştir.
 • Makul abonelik fiyatları: Tüm abonelerin ihtiyaçlarını karşılamak için esnek fiyatlandırma yapısı sağlar.
 • Modernlik: Çeşitli akademik içeriklerin güncel yıllarını da kapsar.
 • Anında ilgili sonuçlar: Hızlı bir şekilde ilgili arama sonuçları sağlar.
 • Kullanım kolaylığı: Kolay ve son derece esnek etkileşimli iletişim yöntemi sağlayan bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.
 • Tek bir pencerede entegre bir içerik: Kullanıcılarına, arama ve alma işlemi sırasında zamandan ve emekten tasarruf sağlayacak şekilde geniş, çeşitli ve kapsamlı içerik sağlayan çok sayıda bilgi kaynağında gezinme olanağı tanır.
 • Güvenilir içeriğe istediğiniz zaman erişin: Kullanıcılarının her zaman ve yerde değerli ve güvenilir bilimsel içeriğe erişmesini sağlar.
 • Genel Kalite: Sunulan içeriğin kalitesini kontrol etmeyi ve garanti altına almayı amaçlayan bir dizi bilimsel adıma ve çeşitli kalite güvence süreçlerine tabidir.

Erişim Adresi: http://e-marifah.net/kwc/f?p=159

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 31 Ekim 2017


 

CNKI’nın Çince veri tabanları:

China Academic Journals Full-text Database: Çin’de yayımlanan Çince akademik makaleleri kullanıcılarına sunan veritabanıdır.

http://oversea.cnki.net/kns55/brief/result.aspx?dbPrefix=CJFD

 China Core Newspapers Full-text Database (CCND): 2000 yılından bu yana Çin'deki temel gazetelerden akademik ve bilgilendirici belgeler toplar ve sürekli güncellenir. Her gazete ağının, ilgili gazete literatürüne, akademik dergilere, tez ve tezlere, konferans, yıllık kitapçık vb. işlemlere bağlar ve insanlara her haberin arka planını, en son gelişmeleri ve gelişim eğilimlerini bildirir. Bu alanların gelişim trendini incelemek için en kapsamlı bilgi entegrasyon servisini sağlar.

http://en.oversea.cnki.net/kns55/brief/result.aspx?dbPrefix=CCND

China Doctoral Dissertations Full-text Database (CDMD): Çin’de Çince yayımlanan master tezleri veri tabanı.

http://oversea.cnki.net/kns55/brief/result.aspx?dbPrefix=CDFD

China Yearbooks Full-text Database (CYFD): CYFD, Çin'deki en büyük ve sürekli güncellenen yıllık kitaplar tam metin veritabanıdır. Temel ulusal koşullar, coğrafya, tarih, siyaset, askeri, diplomasi, hukuk, ekonomi, bilim teknolojisi, eğitim, kültür, spor, tıbbi sağlık, sosyal yaşam, figürler, istatistiksel malzeme, belgesel standart ve yönetmelikler gibi çeşitli alanları kapsar. Ulusal, bölgesel, endüstriyel ve işletmeler gibi çeşitli yıllık kitap türlerinin tam metnini toplar.

http://en.oversea.cnki.net/kns55/brief/result.aspx?dbPrefix=CYFD

China Economy and Information Database: Çin ekonomisi ve ülke ilgili bilgilerin ve istatistiki bilgilerin yer aldığı veritabanıdır.

http://en.ceid.cnki.net/

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 11 Kasım 2017

 


 

 

İçerik listesi: https://beck-online.beck.de/?modid=540

 

 • 500 adet tam metin kitap
 • 100 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi
 • 1.000.000'dan fazla mahkeme kararı
 • Yasalar
 • Hukuk Yorumları
 • Tüm federal tüzük
 • Eyalet tüzükleri

Erişim adresi: http://beck-online.beck.de

Erişim Bitiş Tarihi: 30 Kasım 2017


 

SciFinder kullanımı için kayıt linkinden kayıt olduktan sonra erişim linkinden scifinder’a erişebilirsiniz.

Kayıt linki: https://scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=12235AC0X86F35040X1812EB4012B79135E3

Erişim Linki: https://scifinder.cas.org

Kayıt olurken dikkat edilmesi gerekenler:

Kullanıcı adı 5-15 karakterli, sadece harflerden oluşabilir ya da harf sayı kombinasyonu yapılabilir.

Şifre 7-15 karakterli ve aşağıdakilerden en az üçünü içeren bir kombinasyondan oluşmalıdır.

-harf,

-büyük-küçük harf karışık,

-sayı

-alfa numerik olmayan karakter, örneğin; (*,#,@,%,&)

Kullanıcı adı ve şifre aynı olamaz, en azından şifrenin 2 karakteri kullanıcı adından farklı olmalı.

Ayrıca email adresi olarak @klu.edu.tr uzantılı üniversite adresinizi girmeniz gerekiyor.

Linkteki formu doldurulup register’a tıklayınca, bildirdiğiniz üniversite email hesabınıza bir email gelecek ve emaildeki linke en geç 48 saat içinde tıklayarak hesabınızı onaylatmış olacaksınız ve kendi hesabınızla https://scifinder.cas.org adresinden giriş yapabileceksiniz. Kayıt formunu doldurma ve email onaylama işlemi aynı bilgisayardan yapılmalıdır.

SciFinder hakkında:

SciFinder özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.

SciFinder Chemical Abstracts Service (CAS) in bir ürünüdür. Basılı versiyonu olan Chemical Abstracts’la beraber toplam 5 CAS veritabanı ve Medline veritabanıyla; kimya, yaşam bilimleri, biyokimya, biyoloji, farmakoloji, tıp ve ilgili disiplinlere ait dergi, konferans, sempozyum, patent, kitap ve doktora tezlerini içermekte ve 1907’den günümüze kadar olan literatürü kapsamaktadır.

METHODSNOW hakkında:

MN, analitik ve sentetik yöntemlerden adım adım talimatlar halinde sunan en geniş veritabanıdır. Metotları aramak ve karşılaştırmak için tek kaynaktır. Sentetik yöntemler SciFinder içindeki reaksiyon cevap setlerine entegredir; analitik yöntemler için ise  www.MethodsNow.com adresi kullanılmaktadır.

Erişim linki: https://methodsnow.cas.org

PATENTPAK:

SciFinder'a entegre yeni bir patent modülü olan PatentPak, size tam metinli Kimya patentlerini doğrudan bulmanızı sağlayarak zaman kazandırır.

Ayrıntılı bilgiye http://www.cas.org/products/scifinder adresinden ulaşabilirsiniz

Erişim Bitiş Tarihi: 08 Kasım 2017

 


World Scientific Publishing e-Kitap
World Scientific, dünyanın en saygın akademik yayınevlerinden biri olarak
yılda 600'e yakın yeni kitap yayınlamaktadır. Ayrıca Londra Üniversitesi Imperial College'ın resmi yayınevidir.
7000'in üzerinde akademik e-kitaba sahip olan World Scientific'İn 100'den fazla kitabı  Nobel ödüllü ve Nobel adayı  akademisyenler tarafından yazılmıştır.


World Scientific Publishing e-Dergi
Konu başlıkları: Asya Çalışmaları, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Çevre Bilimi,  Ekonomi & Finans, Fizik, Kimya,  Malzeme Bilimi, Matematik,Mimarlık, Mühendislik, Nanoteknoloji, Sosyal Bilimler, Tıp, YönetimBilimleri

Erişim adresi: http://www.worldscientific.com
Erişim Bitiş Tarihi: 06 Kasım 2017


 

Jurix Türkiye'de tüm hukuk dergilerinde yayınlanmış makalelere erişim sunmayı hedefleyen bir veri tabanıdır. Ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan hukuk dergilerinin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin
kullanımına sunulmaktadır.
Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veri tabanımıza eklenmektedir.
Sistemde halihazırda 28 farklı akademik yayında yer bulmuş 3547 uzman yazarın 6000’den fazla makalesi bulunmaktadır.Yayınların yeni sayıları güncel olarak sisteme eklenerek indekslenmekte olup, sürekli olarak yeni kaynakların sisteme kazandırılması sağlanmaktadır.

Erişim adresi:https://jurix.com.tr/

Erişim Bitiş Tarihi:  02 Kasım 2017

Tanıtım Broşürü


 

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur.

Erisim adresi:  http://infotrac.galegroup.com/itweb/kirkuni

Kampüs dışı kullanımlarınız için şifre : Turkey

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 2  Kasım 2017

Academic OneFile Tip, muhendislik, fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur.  11.000’den fazlası hakemli ve 8.300’den fazlası tam metin yaklaşık 17.500 dergide 75.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

InfoTrac Newsstand 2.300+’den fazla bölgesel, ulusal ve yerel gazetelerin yanı sıra, dünyanın her yerinden önde gelen yayınları bir arada sunan gazete platformudur. The Times, Economist, New York Times gibi gazetelerin yani sira yerel ve bolgesel gazeteleride kapsamaktadir.

Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Gale Virtual Reference Library Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Gale Literary Sources 4 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Academic OneFile+Newstand

Tum Bölümlerimize hitap eder(28.000 fazla dergi)

Archives Unbound

Tarih ve Uluslararası İlişkiler(25 koleksiyon)

GVRL Ebook

Tüm Bölümlerimize hitap eder(1700 baslik-4600 cilt)

Literature Sources

İngiliz Dili ve Edebiyatı

 

Bilimsel araştırmaları akademik içeriğiyle destekleyen Wiley Online Library’nin araştırmacılara sunduğu en önemli kaynaklardan biri olan Encyclopedia of Life Sciences (eLS)’in tüm ANKOS üyeleri için deneme erişimi 31 Aralık 2017 tarihine kadar sürecektir.
Encyclopedia of Life Sciences (eLS) Nedir?
eLS; alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. Renkli illüstrasyonlar ve tablolarla zenginleştirilen içerik dışında, ek bölümler ve terimler sözlüğü gibi temel ve teknik bilgiler de yer alır. eLS makalelerinin yazıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir:
·         Biyokimya
·         Biyoetik & Felsefe
·         Hücre Biyolojisi
·         Gelişim Biyolojisi
·         Ekoloji
·         Yaşamın Evrimi ve Çeşitliliği
·         Genetik & Hastalık
·         İmmünoloji
·         Microbiyoloji
·         Moleküler Biyoloji
·         Nöroloji
·         Bitki Bilimi
·         Bilim & Toplum
·         Yapısal Biyoloji
·         Viroloji
Lisans, yüksek lisans ve üzeri araştırmacılar için değerli bir kaynak niteliği taşıyan eLS’de, yaklaşık olarak yılda 400 makale yayınlanmaktadır.
Wiley eLS yayınlarına deneme erişimi 1 Nisan – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında sürecektir.
Daha fazla bilgi edinmek için: 

 
 

 

Deneme Veritabanları

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.